У наш час все більше людей, маючи проблеми зі здоровям, починають довіряти травникам чи іншим «народникам». І якщо у багатьох країнах нетрадиційна медицина стоїть поряд із традиційною, найяскравіший приклад цьому – Китай, то у нас переважна більшість медиків до «нетрадиційників» ставиться скептично. Хоча певні зрушення у цьому напрямку все-таки помітні. На них уже починає звертати увагу й держава в особі Міністерства охорони здоровя. Адже, як стало відомо, серед нагороджених Верховною Радою представників медицини є і представники нетрадиційної медицини. Серед них біоенерго-терапевт, київський практик-цілитель і засновник школи духовної практики ОММАО Микола ЯКОВЧУК. За підсумками загальнонаціонального проекту «Флагмани сучасної медицини» йому було вручено Грамоту Верховної Ради та медаль «За охорону здоровя нації».

Духовні вчителі Миколи Яковчука – старці зі Святої гори Афон

Цікаво й інше: люди, для яких відкриті двері найдорожчих клінік світу, теж шукають допомогу у нетрадиційних лікарів. Зокрема, чимало таких пацієнтів є і у Миколи Яковчука. Хоча, беручись за лікування, він абсолютно не звертає увагу на статус пацієнта. Миколу Сергійовича насамперед цікавить причина захворювання, адже, на його думку, не знаючи цього, вилікувати людину неможливо. Підлікувати, залікувати – так.

Свою практику цілительства він розпочав більше 20 років тому. Ще 1993 року вивчав різні релігії у східних монастирях Шаолінь в Китаї. Після набуття досвіду почав постійно відвідувати Святу гору Афон, що у Греції. Тут духовними вчителями для Миколи Сергійовича є старець Яніс (знаний для багатьох ще як папа Яніс, монах скиту Святої Анни) та старець Гавриїл (духовне чадо відомого тепер уже святого Паїсія Святогорця). Саме тут на горі Афон його благословили на лікування безпліддя невідомого ґенезу.

Згодом Микола Яковчук пройшов курс лекцій з питань народної медицини і, підтвердивши практичними навичками атестацію в одній із київських клінік, отримав атестаційно-експертний висновок Київського медичного інституту Української асоціації народної медицини та спеціальний дозвіл Комітету з питань народної та нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров’я України. Його пацієнти – не лише з України, а й іноземці. Коли запитуємо про методи, якими лікує, у відповідь від київського практика-цілителя чуємо:

Вони різні: накладання рук, відкриття енергетичних каналів, масажі, духовні практики. Усі відновлюють стан людини після інсультів, інфарктів, допомагають підняти опущені органи, зняти застійні процеси органів, очистити нирки й жовчний міхур від піску та каменів. А ще стимулюють залози ендокринної системи, очищають вузли лімфатичної системи, відновлюють роботу жіночих і чоловічих статевих органів, позбавляють протрузій і гриж хребта, піднімають імунну систему. А головне попереджують усі ці захворювання.

Окрім того, що Микола Сергійович лікує хворих пацієнтів, він своїми знаннями ще й ділиться з учнями, котрі відвідують засновану ним десять років тому школу ОММАО (назва походить від п’яти стихій: Вогонь, Земля, Метал, Вода, Дерево). Адже, на його думку, важливо передати свої знання іншим. Учні школи ОММАО вивчають діагностування, лікування й профілактику захворювань за допомогою масажу, дихальних вправ, духовних практик, медитацій та гармонізації організму з енергіями Всесвіту. А ще практики школи ОММАО допомагають стати більш врівноваженим, гармонізувати біополе людини та внутрішніх органів, позбутися цілого ряду хронічних захворювань. Поєднання духовного лікування з енергетичним та фізичними методами сучасної медицини – уже на практиці підтвердило конкретні результати. У Миколи Яковчука дуже багато вдячних пацієнтів, які забули про проблеми зі здоров’ям. Більше: немало з них тепер самі допомагають іншим хворим.

Подячна молитва Господу на Божій Горі від батьків і пацієнтів

Школа ОММАО відзначила своє 10-річчя на Божій горі у селі Великі Бережці, що неподалік міста Почаїв на Тернопільщині, тут на перший день Трійці приносять подячну молебень, Господу, Матінці Божій, святій Анні усі батьки, які народили дитину, звернувшись за допомогою до Миколи Яковчука. Це вже традиція. Чому тут? Бо саме у цих місцях на джерелі Святої Анни Микола Сергійович також приймає своїх пацієнтів, використовуючи надзвичайну лікувальну силу цієї води.

На Божій Горі збирається чимало людей з різних куточків України, які приїжджають виразити свою велику вдячність Господу Богу за отриману допомогу і вознести до Нього спільну молитву. Так само пацієнти дякують і лікарю-цілителю, коли після служби в церкві збираються у приємному товаристві за святковим столом.

Церква на Божій Горі отримала безцінну офіру від Миколи Яковчука: копію оригіналу ікони Святої Анни із афонського монастиря Агіа Анна, написану тамтешніми монахами. (Варто зауважити, що писали її іконописці цілий рік). А особливого настрою додають безтурботні дітлахи, які, як горобці, пурхають біля батьків.

Усі, хто тут збирається, переконані, що молитва і велика надія на Господа допомагають їм відчути радість батьківства. Повірити у силу молитви допоміг саме київський цілитель-практик, до якого звернулися, коли фактично перепробували усі методи, які виявилися безрезультатними. Багато хто з них почув від лікарів страшний діагноз: безпліддя. Тому зрозуміла їхня щирість і неприхована радість, бо діти – то справді найбільше щастя в сім’ї.